IMPLIKACJE PANDEMII COVID-19 DLA SAUDYJSKIEGO BUDŻETU 2021

Autor

  • Kamil Pietrasik Członek Towarzystwa Azji i Pacyfiku

Słowa kluczowe:

Arabia Saudyjska, budżet, deficyt, Bliski Wschód, pandemia

Abstrakt

Pandemia COVID-19 spowodowała, iż wiele gospodarek wraz z planami budżetowymi na rok 2020 musiały być skorygowane, zaś kolejne planowane budżety np. na rok 2021 muszą być nakreślane z dozą ostrożności. Ten stan rzeczy dotyczy nie tylko Arabię Saudyjską, ale i pozostałe państwa na świecie. Tak wiec, celem niniejszego artykułu jest wyartykułowanie następstw, jakie wyniknęły oraz w przyszłości mogą wynikać z założeń zatwierdzonego przez króla Arabii Saudyjskiej budżetu na rok 2021 mając na uwadze wygenerowania innego poziomu przychodów przy jednoczesnych nieprzewidywalnych wydatkach królestwa saudyjskiego. W tym celu zaproponowano technikę badawczą, jaką jest krytyka, analiza oraz przegląd nie tylko literatury przedmiotu, ale przede wszystkim źródeł internetowych, które są bogate w tej materii ze względu na aktualny temat i nie do końca omówiony przez ekspertów, naukowców w anglojęzycznych lub polskojęzycznych artykułach, rozdziałach lub przyczynkach do dyskusji.

Biogram autora

Kamil Pietrasik - Członek Towarzystwa Azji i Pacyfiku

Doktor nauk społecznych, członek Towarzystwa Azji i Pacyfiku. Autor wielu artykułów dot. Czeczenii, Arabii Saudyjskiej czy zjawiska migracji (m.in. uchodźstwo, diaspora). Uczestnik wielu konferencji ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Pobrania

Opublikowane

2022-02-10

Jak cytować

Pietrasik, K. (2022). IMPLIKACJE PANDEMII COVID-19 DLA SAUDYJSKIEGO BUDŻETU 2021. Zeszyty Naukowe Wydziału Nauk Ekonomicznych, 1(25), 125–136. Pobrano z https://ezeszyty.wne.tu.koszalin.pl/index.php/zeszyty/article/view/205