Tom 1 Nr 25 (2021): Zeszyty Naukowe nr 25 (2021)

Zeszyty Naukowe nr 25

Jest nam niezmiernie miło przekazać Państwu nasz najnowszy numer Zeszytów Naukowych Wydziału Nauk Ekonomicznych. W bieżącym zeszycie znajduje się przegląd aktualnych problemów z zakresu ekonomii, zarządzania i finansów. Nasi Autorzy wnikliwie przeanalizowali otaczającą rzeczywistość i wybrane problemy zaprezentowali w postaci badań własnych, analizy danych wtórnych oraz dyskusji i krytyki literatury.

Szczegółowe problemy dotyczą nierówności w dostępie do rynku pracy, aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych, rynku słodyczy w Polsce,  wpływu pandemii na sytuację gospodarczą oraz stan finansów publicznych, spotkań i aktywności turystycznej, oferty gospodarstw agroturystycznych, zarządzania zasobami ludzkimi w turystyce, upadłości przedsiębiorstw oraz mediacji jako formy rozwiązywania konfliktów.

Autorami artykułów są zarówno doświadczeni naukowcy, mający znaczący dorobek badawczy, jak i młodzi, dopiero zaczynający swoją przygodę z nauką – studenci. Takie połączenie jest niezwykle ciekawe, gdyż problemy, które dotykają różne pokolenia zmieniają się. I zmiany te widoczne są w podejmowanej tematyce. Jako grono redakcyjne mamy nadzieję, że znajdą Państwo w naszych zeszytach interesujące materiały, mogące stanowić podstawę do dalszej dyskusji i polemiki naukowej.

Opublikowane: 2022-02-10